Ota yhteyttä

Myynnin yhteystiedot

Timo Myllynen

myyntijohtaja | Ruotsi

0400 634 730

timo.myllynen@parmaco.fi

Mikko Ruopio

myyntijohtaja | Suomi

0400 392 977

mikko.ruopio@parmaco.fi

Jani Rönkkö

aluemyyntipäällikkö

040 146 4708

jani.ronkko@parmaco.fi

Timo Similä

aluemyyntipäällikkö

040 168 6442

timo.simila@parmaco.fi

Mikko Suban

asiakaspäällikkö

050 321 1785

mikko.suban@parmaco.fi

Markus Vuori

asiakaspäällikkö

040 584 2583

markus.vuori@parmaco.fi

Satu Huuhtanen

myyntisihteeri

040 576 2246

satu.huuhtanen@parmaco.fi

Suunnittelun yhteystiedot

Jari Palonen

suunnittelujohtaja

040 667 2557

jari.palonen@parmaco.fi

Liisa Mäkelä

suunnittelupäällikkö

040 765 9119

liisa.makela@parmaco.fi

Auli Hoffren

rakennussuunnittelija

040 724 8970

auli.hoffren@parmaco.fi

Kari Kurkinen

rakennussuunnittelija

040 837 4168

kari.kurkinen@parmaco.fi

Tiina Sirèn

rakennussuunnittelija

040 841 7051

tiina.siren@parmaco.fi

Piia Koivula

rakennuspiirtäjä

040 7305 660

piia.koivula@parmaco.fi

Markku Kinnunen

tuotesuunnittelija

040 773 7417

markku.kinnunen@parmaco.fi

Hanna Kivelä

tuotesuunnittelija

040 504 8691

hanna.kivela@parmaco.fi

Matti Harju-Autti

tuotesuunnittelija

040 739 1981

matti.harju-autti@parmaco.fi

Kimmo Niemelä

rakennesuunnittelija

040 134 4116

kimmo.niemela@parmaco.fi

Antti Soininen

rakennesuunnittelija

050 300 1218

antti.soininen@parmaco.fi

Tuotannon yhteystiedot – Pyhäjoki

Juha Hourula

tuotantopäällikkö

040 737 6276

juha.hourula@parmaco.fi

Pekka Moisanen

työnjohtaja

040 841 5147

pekka.moisanen@parmaco.fi

Mikko Koskela

tuotantoinsinööri

040 733 7695

mikko.koskela@parmaco.fi

Harri Tiinanen

työnjohtaja

040 350 4786

harri.tiinanen@parmaco.fi

Kirsti Vehkala

tuotantosihteeri

040 143 6624

kirsti.vehkala@parmaco.fi

Tuotannon yhteystiedot – Leppävirta

Ismo Koponen

tuotantojohtaja

040 568 5423

ismo.koponen@parmaco.fi

Juha Pylvänen

tuotantopäällikkö

040 503 5620

juha.pylvanen@parmaco.fi

Jarmo Hänninen

myyntipäällikkö, Master-tilat

040 701 8669

jarmo.hanninen@parmaco.fi

Kari Lustig

työnjohtaja

050 313 3760

kari.lustig@parmaco.fi

Olavi Miettinen

työnjohtaja

040 590 8186

olavi.miettinen@parmaco.fi

Paavo Kamunen

tuotantoinsinööri

040 527 8091

paavo.kamunen@parmaco.fi

Kimmo Kosunen

tuotantoinsinööri

0400 903 294

kimmo.kosunen@parmaco.fi

Joel Ruuskanen

tuotantoinsinööri

040 620 4455

joel.ruuskanen@parmaco.fi

Joona Väärämäki

tuotantoinsinööri

040 594 1601

joona.vaaramaki@parmaco.fi

Juha Holopainen

sähkökoordinaattori

050 561 6449

juha.holopainen@parmaco.fi

Ossi Mönkkönen

tuotantopäällikkö

040 504 9263

ossi.monkkonen@parmaco.fi

Riitta Tuovinen

myyntisihteeri

040 779 4779

riitta.tuovinen@parmaco.fi

Projektien ja tilanhallinnan yhteystiedot

Mikko Nieminen

projektitoimenjohtaja

040 839 3320

mikko.nieminen@parmaco.fi

Jarmo Vasankari

projektipäällikkö

050 330 1600

jarmo.vasankari@parmaco.fi

Tomi Laraste

projektipäällikkö

050 522 8414

tomi.laraste@parmaco.fi

Mika Kekki

tilapäällikkö

040 820 3355

mika.kekki@parmaco.fi

Tero Vettenranta

projektipäällikkö

040 734 4215

tero.vettenranta@parmaco.fi

Timo Mäki-Marttunen

asennustyönjohtaja

040 635 4460

timo.maki-marttunen@parmaco.fi

Erno Luukkonen

projekti-insinööri

040 828 1861

erno.luukkonen@parmaco.fi

Samuli Björninen

projekti-insinööri

040 723 0669

samuli.bjorninen@parmaco.fi

Mikael Kauppi

projekti-insinööri

0400 392 968

mikael.kauppi@parmaco.fi

Kimmo Saarinen

projekti-insinööri

040 652 2889

kimmo.saarinen@parmaco.fi

Ostojen yhteystiedot

Johanna Hiltunen

ostopäällikkö

050 560 2926

johanna.hiltunen@parmaco.fi

Mikko Lehtinen

tuotantoinsinööri

0400 164 113

mikko.lehtinen@parmaco.fi

Ilkka Tuhkanen

ostaja

0400 888 180

ilkka.tuhkanen@parmaco.fi

Varaston yhteystiedot – Pyhäjoki

Jari Ketola

laitosmies

050 541 4085

jari.ketola@parmaco.fi

Unto Koskenlaine

varastonhoitaja

0400 388 380

unto.koskenlaine@parmaco.fi

Marko Nätkin

varastomies

050 541 4102

marko.natkin@parmaco.fi

Varaston yhteystiedot – Leppävirta

Timo Huovinen

varastomies

040 727 6211

timo.huovinen@parmaco.fi

Jouni Kinnunen

varastomies

040 134 5442

jouni.kinnunen@parmaco.fi

Ari Koponen

varastonhoitaja


044 309 4065

ari.koponen@parmaco.fi

Jouni Parkkonen

laitosmies

040 751 9392

jouni.parkkonen@parmaco.fi

Juha Skinnari

varastomies

050 345 1315

juha.skinnari@parmaco.fi

It:n yhteystiedot

Jouni Pitkänen

IT-päällikkö

050 550 7256

jouni.pitkanen@parmaco.fi

Taloushallinnon yhteystiedot

Jukka Luoma

talousjohtaja

0400 744 746

jukka.luoma@parmaco.fi

Minna Alastalo

business controller

040 595 2352

minna.alastalo@parmaco.fi

Liisa Marttinen

kirjanpitäjä

040 502 5793

liisa.marttinen@parmaco.fi

Johdon yhteystiedot

Ossi Alastalo

toimitusjohtaja

0400 634 732

ossi.alastalo@parmaco.fi

Juha Antola

operatiivinen johtaja

040 744 6490

juha.antola@parmaco.fi

Satu Huuhtanen

johdon assistentti

040 576 2246

satu.huuhtanen@parmaco.fi