Myynnin yhteystiedot

Mikko Ruopio

myyntijohtaja | Suomi

0400 392 977

mikko.ruopio@parmaco.fi

Jani Rönkkö

aluemyyntipäällikkö

040 146 4708

jani.ronkko@parmaco.fi

Jarno Palonen

asiakaspäällikkö

040 702 2404

jarno.palonen@parmaco.fi

Markus Vuori

asiakaspäällikkö

040 584 2583

markus.vuori@parmaco.fi

Mikko Suban

asiakaspäällikkö

050 321 1785

mikko.suban@parmaco.fi

Sami Lammi

asiakaspäällikkö

050 438 0922

sami.lammi@parmaco.fi

Satu Huuhtanen

myyntisihteeri

040 576 2246

satu.huuhtanen@parmaco.fi

Arkkitehtisuunnittelun yhteystiedot

Jari Palonen

suunnittelujohtaja

040 667 2557

jari.palonen@parmaco.fi

Anu Aho

rakennussuunnittelija

040 707 2031

anu.aho@parmaco.fi

Auli Hoffren

rakennussuunnittelija

040 724 8970

auli.hoffren@parmaco.fi

Kari Kurkinen

rakennussuunnittelija

040 837 4168

kari.kurkinen@parmaco.fi

Piia Koivula

rakennuspiirtäjä

040 7305 660

piia.koivula@parmaco.fi

Tiina Sirén

rakennussuunnittelija

040 841 7051

tiina.siren@parmaco.fi

Tuotannonsuunnittelun yhteystiedot

Antti Soininen

suunnittelupäällikkö

050 300 1218

antti.soininen@parmaco.fi

Aku Ahlberg

tuotesuunnittelija

040 665 2910

aku.ahlberg@parmaco.fi

Hanna Määttä

rakennesuunnittelija

040 504 8691

hanna.maatta@parmaco.fi

Juha Eskelinen

tuotesuunnittelija

044 305 6118

juha.eskelinen@parmaco.fi

Kimmo Niemelä

rakennesuunnittelija

040 134 4116

kimmo.niemela@parmaco.fi

Markku Kinnunen

tuotesuunnittelija

040 773 7417

markku.kinnunen@parmaco.fi

Tuotannon yhteystiedot – Pyhäjoki

Juha Hourula

tuotantopäällikkö

040 737 6276

juha.hourula@parmaco.fi

Harri Tiinanen

työnjohtaja

040 350 4786

harri.tiinanen@parmaco.fi

Kirsti Vehkala

tuotantosihteeri

040 143 6624

kirsti.vehkala@parmaco.fi

Mikko Koskela

työnjohtaja

040 733 7695

mikko.koskela@parmaco.fi

Pekka Moisanen

työnjohtaja

040 841 5147

pekka.moisanen@parmaco.fi

Tomi Reinikainen

sähkösuunnittelija

040 660 4125

tomi.reinikainen@parmaco.fi

Tuotannon yhteystiedot – Leppävirta

Ismo Koponen

tuotantojohtaja

040 568 5423

ismo.koponen@parmaco.fi

Ossi Mönkkönen

tuotantopäällikkö

040 504 9263

ossi.monkkonen@parmaco.fi

Eetu Kontkanen

työnjohtaja

040 663 3041

eetu.kontkanen@parmaco.fi

Jarmo Hänninen

myyntipäällikkö, Master-tilat

040 701 8669

jarmo.hanninen@parmaco.fi

Joona Väärämäki

tuotantoinsinööri

040 594 1601

joona.vaaramaki@parmaco.fi

Kari Lustig

työnjohtaja

050 313 3760

kari.lustig@parmaco.fi

Kimmo Kosunen

tuotantoinsinööri

0400 903 294

kimmo.kosunen@parmaco.fi

Lassi Niskanen

työnjohtaja

040 670 0781

lassi.niskanen@parmaco.fi

Teemu Niskanen

tuotantoinsinööri

040 621 6223

teemu.niskanen@parmaco.fi

Mari Jukarainen

myyntisihteeri

040 752 5620

mari.jukarainen@parmaco.fi

Olavi Miettinen

työnjohtaja

040 590 8186

olavi.miettinen@parmaco.fi

Riitta Tuovinen

myyntisihteeri

040 779 4779

riitta.tuovinen@parmaco.fi

Projektien yhteystiedot

Tero Vettenranta

projektijohtaja, Suomi

040 734 4215

tero.vettenranta@parmaco.fi

Erno Luukkonen

projektipäällikkö

040 828 1861

erno.luukkonen@parmaco.fi

Jarmo Vasankari

projektipäällikkö

050 330 1600

jarmo.vasankari@parmaco.fi

Jarno Mäkelä

asennustyönjohtaja

040 643 1013

jarno.makela@parmaco.fi

Jussi Simberg

asennustyönjohtaja

040 673 4323

jussi.simberg@parmaco.fi

Mika Tuuri

projektipäällikkö

040 689 7878

mika.tuuri@parmaco.fi

Samuli Björninen

projektipäällikkö

040 723 0669

samuli.bjorninen@parmaco.fi

Tapio Luukas

asennustyönjohtaja

050 562 3387

tapio.luukas@parmaco.fi

Timo Mäki-Marttunen

asennustyönjohtaja

040 635 4460

timo.maki-marttunen@parmaco.fi

Tomi Laraste

projektipäällikkö

050 522 8414

tomi.laraste@parmaco.fi

Ville Huotari

projekti-insinööri

040 646 4612

ville.huotari@parmaco.fi

Tilanhallinnan yhteystiedot

Kimmo Saarinen

tilapäällikkö

040 652 2889

kimmo.saarinen@parmaco.fi

Mikael Kauppi

tilahallinta-insinööri

0400 392 968

mikael.kauppi@parmaco.fi

Teknisen suunnittelun yhteystiedot

Maarit Auvinen

tekninen johtaja

040 641 2245

maarit.auvinen@parmaco.fi

Juha Holopainen

sähkökoordinaattori

050 561 6449

juha.holopainen@parmaco.fi

Ostojen yhteystiedot

Johanna Hiltunen

ostopäällikkö

050 560 2926

johanna.hiltunen@parmaco.fi

Ilkka Tuhkanen

ostaja

0400 888 180

ilkka.tuhkanen@parmaco.fi

Juuso Heikkinen

tuotantoinsinööri

040 821 2281

juuso.heikkinen@parmaco.fi

Mikko Lehtinen

tarjouslaskentapäällikkö

0400 164 113

mikko.lehtinen@parmaco.fi

Varaston yhteystiedot – Pyhäjoki

Jari Ketola

laitosmies

050 541 4085

jari.ketola@parmaco.fi

Marko Nätkin

varastomies

050 541 4102

marko.natkin@parmaco.fi

Unto Koskenlaine

varastonhoitaja

0400 388 380

unto.koskenlaine@parmaco.fi

Varaston yhteystiedot – Leppävirta

Ari Koponen

varastonhoitaja


044 309 4065

ari.koponen@parmaco.fi

Jouni Kinnunen

varastomies

040 134 5442

jouni.kinnunen@parmaco.fi

Jouni Parkkonen

laitosmies

040 751 9392

jouni.parkkonen@parmaco.fi

Juha Skinnari

varastomies

050 345 1315

juha.skinnari@parmaco.fi

Timo Huovinen

varastomies

040 727 6211

timo.huovinen@parmaco.fi

It:n yhteystiedot

Tommi Mehtonen

kehityspäällikkö

050 345 1778

tommi.mehtonen@parmaco.fi

Jouni Pitkänen

IT-päällikkö

050 550 7256

jouni.pitkanen@parmaco.fi

Johdon yhteystiedot

Ossi Alastalo

toimitusjohtaja

0400 634 732

ossi.alastalo@parmaco.fi

Juha Antola

operatiivinen johtaja

040 744 6490

juha.antola@parmaco.fi

Satu Huuhtanen

johdon assistentti

040 576 2246

satu.huuhtanen@parmaco.fi

Taloushallinnon yhteystiedot

Jukka Luoma

talousjohtaja

0400 744 746

jukka.luoma@parmaco.fi

Minna Alastalo

business controller

040 595 2352

minna.alastalo@parmaco.fi

Liisa Marttinen

kirjanpitäjä

040 502 5793

liisa.marttinen@parmaco.fi

Lotta Nissi

taloushallinnon assistentti

040 191 6466

lotta.nissi@parmaco.fi