Ota yhteyttä

Yhteystiedot

Myynti

Vihola Jaakko

myyntijohtaja, Suomi

050 378 1722 jaakko.vihola@parmaco.fi

Aronen Milaja

markkinointi- ja viestintäpäällikkö

040 731 7742 milaja.aronen@parmaco.fi

Lammi Sami

avainasiakaspäällikkö

050 438 0922 sami.lammi@parmaco.fi

Lamminpää Anssi

asiakaspäällikkö

050 314 6620 anssi.lamminpaa@parmaco.fi

Myllynen Niklas

Manager, business analysis

040 841 8299 niklas.myllynen@parmaco.fi

Palonen Jarno

asiakaspäällikkö

040 702 2404 jarno.palonen@parmaco.fi

Rönkkö Jani

myyntipäällikkö

040 146 4708 jani.ronkko@parmaco.fi

Vuori Markus

asiakaspäällikkö

040 584 2583 markus.vuori@parmaco.fi

Health

Inkinen Pekka

liiketoimintajohtaja, Health

040 778 4261 pekka.inkinen@parmaco.fi

Jaatinen Mika

kaupallinen johtaja, Health

040 045 8707 mika.jaatinen@parmaco.fi

Vanhatalo Liisa

myyntipäällikkö, Health

050 366 3672 liisa.vanhatalo@parmaco.fi

Luotojärvi Teea

asiakaspäällikkö, Health

050 301 2158 teea.luotojarvi@parmaco.fi

Arkkitehtisuunnittelu

Palonen Jari

suunnittelujohtaja

040 667 2557 jari.palonen@parmaco.fi

Aho Anu

suunnittelupäällikkö

040 707 2031 anu.aho@parmaco.fi

Junkkari Eero

arkkitehti

050 512 1079 eero.junkkari@parmaco.fi

Koivula Piia

rakennuspiirtäjä

040 7305 660 piia.koivula@parmaco.fi

Kurkinen Kari

rakennussuunnittelija

040 837 4168 kari.kurkinen@parmaco.fi

Lonka Jussi

rakennussuunnittelija

040 536 9096 jussi.lonka@parmaco.fi

Pihlajaniemi Joakim

suunnittelijaharjoittelija

040 664 2486 joakim.pihlajaniemi@parmaco.fi

Rados Andrea

arkkitehti

050 338 6567 andrea.rados@parmaco.fi

Sirén Tiina

rakennussuunnittelija

040 841 7051 tiina.siren@parmaco.fi

Tolkkinen Mikko

rakennuspiirtäjä

040 648 3290 mikko.tolkkinen@parmaco.fi

Töppärä Jenni

rakennussuunnittelija

040 636 1030 jenni.toppara@parmaco.fi

Ostot

Hiltunen Johanna

ostopäällikkö

050 560 2926 johanna.hiltunen@parmaco.fi

Heikkinen Juuso

ostoinsinööri

040 821 2281 juuso.heikkinen@parmaco.fi

Hautamäki Mauri

hankintapäällikkö

050 587 6176 mauri.hautamaki@parmaco.fi

Projektit

Laraste Tomi

projektijohtaja

050 522 8414 tomi.laraste@parmaco.fi

Björninen Samuli

projektipäällikkö

040 723 0669 samuli.bjorninen@parmaco.fi

Herttuainen Risto

laatuinsinööri

040 191 6915 risto.herttuainen@parmaco.fi

Lavikainen Jussi

työpäällikkö

040 145 5221 jussi.lavikainen@parmaco.fi

Mattila Jaakko

projektipäällikkö

050 477 5516 jaakko.mattila@parmaco.fi

Mäkelä Jarno

asennustyönjohtaja

040 643 1013 jarno.makela@parmaco.fi

Rovio Matias

projektipäällikkö Ruotsi

+46 738 024 555 matias.rovio@parmaco.se

Simberg Jussi

projektipäällikkö

040 673 4323 jussi.simberg@parmaco.fi

Tuokkola Julius

asennustyönjohtaja

040 183 7722 julius.tuokkola@parmaco.fi

Tuuri Mika

projektipäällikkö

040 689 7878 mika.tuuri@parmaco.fi

Vasankari Jarmo

projektipäällikkö

050 330 1600 jarmo.vasankari@parmaco.fi

Välimaa Ville

asennustyönjohtaja

040 668 1985 ville.valimaa@parmaco.fi

Tekninen suunnittelu

Auvinen Maarit

tekninen johtaja

040 641 2245 maarit.auvinen@parmaco.fi

Holopainen Juha

sähkökoordinaattori

050 561 6449 juha.holopainen@parmaco.fi

Messo Markus

LVI-asiantuntija

040 543 7760 markus.messo@parmaco.fi

Raatikainen Jarmo

sähköasiantuntija

040 630 4075 jarmo.raatikainen@parmaco.fi

Reinikainen Tomi

sähkösuunnittelija

040 660 4125 tomi.reinikainen@parmaco.fi

Vahtola Tapio

LVI-koordinaattori

050 339 7933 tapio.vahtola@parmaco.fi

Tilahallinta

Nieminen Mikko

tilajohtaja

040 839 3320 mikko.nieminen@parmaco.fi

Järvinen Janne

tekninen isännöitsijä

040 185 6766 janne.jarvinen@parmaco.fi

Kauppi Mikael

huoltopalvelupäällikkö

0400 392 968 mikael.kauppi@parmaco.fi

Leskinen Juha

tilapäällikkö

040 184 2705 juha.leskinen@parmaco.fi

Rajaniemi Katja

huoltopalveluinsinööri

040 822 9408 katja.rajaniemi@parmaco.fi

Tuotannonsuunnittelu

Soininen Antti

suunnittelupäällikkö

050 300 1218 antti.soininen@parmaco.fi

Ahlberg Aku

tuotesuunnittelija

040 665 2910 aku.ahlberg@parmaco.fi

Huttunen Kati

tuotesuunnittelija

040 636 1509 kati.huttunen@parmaco.fi

Kinnunen Markku

tuotesuunnittelija

040 773 7417 markku.kinnunen@parmaco.fi

Moisanen Pekka

tuotesuunnittelija

040 841 5147 pekka.moisanen@parmaco.fi

Niemelä Kimmo

rakennesuunnittelija

040 134 4116 kimmo.niemela@parmaco.fi

Pietikäinen Joonas

tuotesuunnittelija

040 541 4060 joonas.pietikainen@parmaco.fi

Pihkanen Toni

tuotesuunnittelija

040 630 1691 toni.pihkanen@parmaco.fi

Pirinen Venla

tuotesuunnittelija

040 749 2109 venla.pirinen@parmaco.fi

Tuotanto - Hämeenlinna

Järvinen Mika

tuotantopäällikkö

044 502 0245 mika.jarvinen@parmaco.fi

Kärkkäinen Risto

hankintajohtaja

040 737 1010 risto.karkkainen@parmaco.fi

Ahonen Marko

työnjohtaja

050 321 6590 marko.ahonen@parmaco.fi

Rantanen Jukka

työnjohtaja

050 405 9525 jukka.rantanen@parmaco.fi

Pasuri Antti

tuotannonsuunnittelija

050 4355486 antti.pasuri@parmaco.fi

Mikander Tommi

tarjouslaskija

050 301 2947 tommi.mikander@parmaco.fi

Tuotanto - Leppävirta

Koponen Ismo

tuotantojohtaja

040 568 5423 ismo.koponen@parmaco.fi

Mönkkönen Ossi

tuotantopäällikkö

040 504 9263 ossi.monkkonen@parmaco.fi

Hänninen Jarmo

myyntipäällikkö, Master-tilat

040 701 8669 jarmo.hanninen@parmaco.fi

Jukarainen Mari

henkilöstöasiantuntija

040 752 5620 mari.jukarainen@parmaco.fi

Kontkanen Olli

tuotantoinsinööri

040 668 4553 olli.kontkanen@parmaco.fi

Koponen Antti

työnjohtaja

040 701 8399 antti.koponen@parmaco.fi

Lehtinen Mikko

tarjouslaskentapäällikkö

0400 164 113 mikko.lehtinen@parmaco.fi

Niskanen Lassi

työnjohtaja

040 670 0781 lassi.niskanen@parmaco.fi

Vänttinen Harri

työnjohtaja

040 357 7332 harri.vanttinen@parmaco.fi

Voutilainen Kalle

laskentainsinööri

040 669 1463 kalle.voutilainen@parmaco.fi

Tuotanto - Pyhäjoki

Hourula Juha

tuotantopäällikkö

040 737 6276 juha.hourula@parmaco.fi

Koskela Mikko

työnjohtaja

040 733 7695 mikko.koskela@parmaco.fi

Tiikkaja Jyri

työnjohtaja

040 357 7798 jyri.tiikkaja@parmaco.fi

Tiinanen Harri

työnjohtaja

040 350 4786 harri.tiinanen@parmaco.fi

Vehkala Kirsti

tuotanto- ja ostoassistentti

040 143 6624 kirsti.vehkala@parmaco.fi

Varastot - Pyhäjoki

Ketola Jari

laitosmies

050 541 4085 jari.ketola@parmaco.fi

Koskenlaine Unto

varastonhoitaja

0400 388 380 unto.koskenlaine@parmaco.fi

Nyberg Ilkka

varastomies

040 191 6205 ilkka.nyberg@parmaco.fi

Nätkin Marko

varastomies

050 541 4102 marko.natkin@parmaco.fi

Viljamaa Tero

varastomies

040 647 5151 tero.viljamaa@parmaco.fi

Varastot - Leppävirta

Huovinen Timo

varastomies

040 727 6211 timo.huovinen@parmaco.fi

Kinnunen Jouni

varastomies

040 134 5442 jouni.kinnunen@parmaco.fi

Koponen Ari

varastonhoitaja

044 309 4065 ari.koponen@parmaco.fi

Parkkonen Jouni

laitosmies

040 751 9392 jouni.parkkonen@parmaco.fi

Liiketoiminnan kehitys

Vittaniemi Tomi

liiketoiminnan kehitysjohtaja

040 079 8353 tomi.vittaniemi@parmaco.fi

Mehtonen Tommi

kehityspäällikkö

050 345 1778 tommi.mehtonen@parmaco.fi

Pitkänen Jouni

IT-päällikkö

050 550 7256 jouni.pitkanen@parmaco.fi

Riikonen Pasi

projektijohtaja

045 358 0338 pasi.riikonen@parmaco.fi

Rutkowski Piotr

prosessikehitys

044 738 0325 piotr.rutkowski@parmaco.fi

Turunen Sampo

bisnesanalyytikko

040 557 9698 sampo.turunen@parmaco.fi

Taloushallinto

Lahtinen Katri

talousjohtaja

040 820 4522 katri.lahtinen@parmaco.fi

Ijäs Elina

Financial Controller

040 665 2526 elina.ijas@parmaco.fi

Kaukonen Suvi

talous- ja HR-assistentti

040 777 2384 suvi.kaukonen@parmaco.fi

Kivioja Kirsi

liiketoiminta-analyytikkö

040 154 9211 kirsi.kivioja@parmaco.fi

Marttinen Liisa

kirjanpitäjä

040 502 5793 liisa.marttinen@parmaco.fi

Nissi Lotta

kirjanpitäjä

040 191 6466 lotta.nissi@parmaco.fi

Raskila Anneli

talouspäällikkö

050 546 0083 anneli.raskila@parmaco.fi

Rissanen Arttu

talouspäällikkö

040 646 3342 arttu.rissanen@parmaco.fi

Virtanen Kari

Business Controller

040 700 5270 kari.virtanen@parmaco.fi

Vuorela Anniina

taloushallinnon assistentti

050 546 1889 anniina.vuorela@parmaco.fi

Johto

Joutsenkoski Jukka

Group CEO

044 376 4422 jukka.joutsenkoski@parmaco.fi

Antola Juha

Suomen maajohtaja

040 744 6490 juha.antola@parmaco.fi

Ekdahl Hanna

Henkilöstö- ja lakiasiainjohtaja

040 847 9373 hanna.ekdahl@parmaco.fi

Huuhtanen Satu

johdon assistentti

040 576 2246 satu.huuhtanen@parmaco.fi

Toimipisteet

Parmaco Oy, Tampere

PL 50 (Haarlankatu 4 F),
33231 Tampere

Katso kartalta Katso ajo-ohje

puh. 020 734 0011
faksi 020 734 0016

Parmaco Production Oy, Leppävirta

PL 7 (Teollisuustie 13),
79101 Leppävirta

Katso kartalta

puh. 020 734 0011
faksi 020 734 0016

Parmaco Production Oy, Pyhäjoki

Annalantie 15-17,
86100 Pyhäjoki

Katso kartalta

puh. 020 734 0011
faksi 020 734 0017

Fixcel Group Oy, Helsinki

Yrjönkatu 18, 1.5 kerros
00120 Helsinki
Sisäänkäynti Yrjönkatu 16 portin kautta.

Katso kartalta

puh. 020 734 0011

Fixcel Group Oy, Hämeenlinna

Itäportintie 3
13430 Hämeenlinna

Katso kartalta


Laskutusosoitteet

Parmaco Oy

y-tunnus: 2465039-0

Sähköinen lasku:
OVT-tunnus: 003724650390
Välittäjätunnus: 003703575029
Operaattori: CGI

Paperilasku:
PL 50
33231 TAMPERE

Sähköpostilasku:
talous@parmaco.fi

Parmaco Production Oy

y-tunnus: 2465036-6

Sähköinen lasku:
OVT-tunnus: 003724650366
Välittäjätunnus: 003703575029
Operaattori: CGI

Paperilasku:
PL 7
79101 Leppävirta

Sähköpostilasku:
talous@parmaco.fi

Parmaco Group Oy

Y-tunnus: 2945829-3
VAT: FI29458293

Sähköinen lasku:
OVT-tunnus: 003729458293
Välittäjä: 003703575029
Operaattori: CGI

Paperilasku:
PL 50
33231 TAMPERE

Sähköpostilasku:
talous@parmaco.fi

Fixcel Group Oy

Y-tunnus: 2662116-3
VAT-tunnus: FI26621163
Laskutusosoite: Fixcel Group Oy, PL 16112, 00021 LASKUTUS

Sähköinen lasku:

Verkkolaskuosoite / OVT-tunnus: 003726621163 / 003726621163
Verkkolaskuoperaatori: Apix Messaging Oy – (003723327487)

Sähköpostilasku:

003726621163@procountor.apix.fi

Huomioithan, että otamme vastaan vain sähköisessä muodossa olevia laskuja.