Ota yhteyttä

Yhteystiedot

Myynti

Ruopio Mikko

myyntijohtaja

0400 392 977 mikko.ruopio@parmaco.fi

Huuhka Lasse

markkinointipäällikkö

040 744 2022 lasse.huuhka@parmaco.fi

Huuhtanen Satu

johdon assistentti

040 576 2246 satu.huuhtanen@parmaco.fi

Lammi Sami

avainasiakaspäällikkö

050 438 0922 sami.lammi@parmaco.fi

Lamminpää Anssi

asiakaspäällikkö

050 314 6620 anssi.lamminpaa@parmaco.fi

Myllynen Niklas

Manager, business analysis

040 841 8299 niklas.myllynen@parmaco.fi

Palonen Jarno

asiakaspäällikkö

040 702 2404 jarno.palonen@parmaco.fi

Rönkkö Jani

myyntipäällikkö

040 146 4708 jani.ronkko@parmaco.fi

Suban Mikko

asiakaspäällikkö

050 321 1785 mikko.suban@parmaco.fi

Vuori Markus

asiakaspäällikkö

040 584 2583 markus.vuori@parmaco.fi

Arkkitehtisuunnittelu

Palonen Jari

suunnittelujohtaja

040 667 2557 jari.palonen@parmaco.fi

Aho Anu

suunnittelupäällikkö

040 707 2031 anu.aho@parmaco.fi

Koivula Piia

rakennuspiirtäjä

040 7305 660 piia.koivula@parmaco.fi

Kurkinen Kari

rakennussuunnittelija

040 837 4168 kari.kurkinen@parmaco.fi

Lonka Jussi

rakennussuunnittelija

040 536 9096 jussi.lonka@parmaco.fi

Pihlajaniemi Joakim

suunnittelijaharjoittelija

040 664 2486 joakim.pihlajaniemi@parmaco.fi

Sirén Tiina

rakennussuunnittelija

040 841 7051 tiina.siren@parmaco.fi

Tolkkinen Mikko

rakennuspiirtäjä

040 648 3290 mikko.tolkkinen@parmaco.fi

Tuotannonsuunnittelu

Soininen Antti

suunnittelupäällikkö

050 300 1218 antti.soininen@parmaco.fi

Ahlberg Aku

tuotesuunnittelija

040 665 2910 aku.ahlberg@parmaco.fi

Huttunen Kati

tuotesuunnittelija

040 636 1509 kati.huttunen@parmaco.fi

Kinnunen Markku

tuotesuunnittelija

040 773 7417 markku.kinnunen@parmaco.fi

Niemelä Kimmo

rakennesuunnittelija

040 134 4116 kimmo.niemela@parmaco.fi

Pietikäinen Joonas

tuotesuunnittelija

040 541 4060 joonas.pietikainen@parmaco.fi

Pihkanen Toni

tuotesuunnittelija

040 630 1691 toni.pihkanen@parmaco.fi

Pirinen Venla

tuotesuunnittelija

040 749 2109 venla.pirinen@parmaco.fi

Tuotanto - Pyhäjoki

Hourula Juha

tuotantopäällikkö

040 737 6276 juha.hourula@parmaco.fi

Koskela Mikko

työnjohtaja

040 733 7695 mikko.koskela@parmaco.fi

Moisanen Pekka

tuotesuunnittelija

040 841 5147 pekka.moisanen@parmaco.fi

Reinikainen Tomi

sähkösuunnittelija

040 660 4125 tomi.reinikainen@parmaco.fi

Tiinanen Harri

työnjohtaja

040 350 4786 harri.tiinanen@parmaco.fi

Vehkala Kirsti

tuotantosihteeri

040 143 6624 kirsti.vehkala@parmaco.fi

Tuotanto - Leppävirta

Koponen Ismo

tuotantojohtaja

040 568 5423 ismo.koponen@parmaco.fi

Hänninen Jarmo

myyntipäällikkö, Master-tilat

040 701 8669 jarmo.hanninen@parmaco.fi

Jukarainen Mari

henkilöstöasiantuntija

040 752 5620 mari.jukarainen@parmaco.fi

Kontkanen Olli

tuotantoinsinööri

040 668 4553 olli.kontkanen@parmaco.fi

Koponen Antti

työnjohtaja

040 701 8399 antti.koponen@parmaco.fi

Mönkkönen Ossi

tuotantopäällikkö

040 504 9263 ossi.monkkonen@parmaco.fi

Niskanen Lassi

työnjohtaja

040 670 0781 lassi.niskanen@parmaco.fi

Voutilainen Kalle

tuotantoinsinööri

040 669 1463 kalle.voutilainen@parmaco.fi

Projektit

Vettenranta Tero

projektijohtaja

040 734 4215 tero.vettenranta@parmaco.fi

Björninen Samuli

projektipäällikkö

040 723 0669 samuli.bjorninen@parmaco.fi

Haverinen Jari

asennustyönjohtaja

040 628 8740 jari.haverinen@parmaco.fi

Herttuainen Risto

laatuinsinööri

040 191 6915 risto.herttuainen@parmaco.fi

Laraste Tomi

projektipäällikkö

050 522 8414 tomi.laraste@parmaco.fi

Lavikainen Jussi

työpäällikkö

040 145 5221 jussi.lavikainen@parmaco.fi

Mäkelä Jarno

asennustyönjohtaja

040 643 1013 jarno.makela@parmaco.fi

Rovio Matias

projektipäällikkö Ruotsi

+46 738 024 555 matias.rovio@parmaco.se

Simberg Jussi

projektipäällikkö

040 673 4323 jussi.simberg@parmaco.fi

Tuokkola Julius

asennustyönjohtaja

040 183 7722 julius.tuokkola@parmaco.fi

Tuuri Mika

projektipäällikkö

040 689 7878 mika.tuuri@parmaco.fi

Vasankari Jarmo

projektipäällikkö

050 330 1600 jarmo.vasankari@parmaco.fi

Välimaa Ville

asennustyönjohtaja

040 668 1985 ville.valimaa@parmaco.fi

Tilahallinta

Nieminen Mikko

tilajohtaja

040 839 3320 mikko.nieminen@parmaco.fi

Kauppi Mikael

huoltopalvelupäällikkö

0400 392 968 mikael.kauppi@parmaco.fi

Leskinen Juha

tilapäällikkö

040 184 2705 juha.leskinen@parmaco.fi

Rajaniemi Katja

huoltopalveluinsinööri

040 822 9408 katja.rajaniemi@parmaco.fi

Tekninen suunnittelu

Auvinen Maarit

tekninen johtaja

040 641 2245 maarit.auvinen@parmaco.fi

Holopainen Juha

sähkökoordinaattori

050 561 6449 juha.holopainen@parmaco.fi

Messo Markus

LVI-asiantuntija

040 543 7760 markus.messo@parmaco.fi

Raatikainen Jarmo

sähköasiantuntija

040 630 4075 jarmo.raatikainen@parmaco.fi

Ostot

Hiltunen Johanna

ostopäällikkö

050 560 2926 johanna.hiltunen@parmaco.fi

Heikkinen Juuso

tuotantoinsinööri

040 821 2281 juuso.heikkinen@parmaco.fi

Kontkanen Eetu

tuotantoinsinööri

040 663 3041 eetu.kontkanen@parmaco.fi

Lehtinen Mikko

tarjouslaskentapäällikkö

0400 164 113 mikko.lehtinen@parmaco.fi

Varastot - Pyhäjoki

Ketola Jari

laitosmies

050 541 4085 jari.ketola@parmaco.fi

Koskenlaine Unto

varastonhoitaja

0400 388 380 unto.koskenlaine@parmaco.fi

Nätkin Marko

varastomies

050 541 4102 marko.natkin@parmaco.fi

Varastot - Leppävirta

Huovinen Timo

varastomies

040 727 6211 timo.huovinen@parmaco.fi

Kinnunen Jouni

varastomies

040 134 5442 jouni.kinnunen@parmaco.fi

Koponen Ari

varastonhoitaja

044 309 4065 ari.koponen@parmaco.fi

Parkkonen Jouni

laitosmies

040 751 9392 jouni.parkkonen@parmaco.fi

IT

Pitkänen Jouni

IT-päällikkö

050 550 7256 jouni.pitkanen@parmaco.fi

Johto

Lehtoranta Ari

Group CEO

040 725 2983 ari.lehtoranta@parmaco.fi

Antola Juha

Suomen maajohtaja

040 744 6490 juha.antola@parmaco.fi

Ekdahl Hanna

Henkilöstö- ja lakiasiainjohtaja

040 847 9373 hanna.ekdahl@parmaco.fi

Huuhtanen Satu

johdon assistentti

040 576 2246 satu.huuhtanen@parmaco.fi

Mehtonen Tommi

kehityspäällikkö

050 345 1778 tommi.mehtonen@parmaco.fi

Vihola Jaakko

Johtaja, uudet liiketoiminnat ja strategia

050 378 1722 jaakko.vihola@parmaco.fi

Taloushallinto

Lahtinen Katri

talousjohtaja

040 820 4522 katri.lahtinen@parmaco.fi

Ijäs Elina

Financial Controller

040 665 2526 elina.ijas@parmaco.fi

Marttinen Liisa

kirjanpitäjä

040 502 5793 liisa.marttinen@parmaco.fi

Nissi Lotta

kirjanpitäjä

040 191 6466 lotta.nissi@parmaco.fi

Raskila Anneli

Talouspäällikkö

050 546 0083 anneli.raskila@parmaco.fi

Virtanen Kari

Business Controller

040 700 5270 kari.virtanen@parmaco.fi

Vuorela Anniina

taloushallinnon assistentti

050 546 1889 anniina.vuorela@parmaco.fi

Toimipisteet

Parmaco Oy, Tampere

PL 50 (Haarlankatu 4 F),
33231 Tampere

Katso kartalta Katso ajo-ohje

puh. 020 734 0011
faksi 020 734 0016

Parmaco Production Oy, Leppävirta

PL 7 (Teollisuustie 13),
79101 Leppävirta

Katso kartalta

puh. 020 734 0011
faksi 020 734 0016

Parmaco Production Oy, Pyhäjoki

Annalantie 15-17,
86100 Pyhäjoki

Katso kartalta

puh. 020 734 0011
faksi 020 734 0017


Laskutusosoitteet

Parmaco Oy

y-tunnus: 2465039-0

Sähköinen lasku:
OVT-tunnus: 003724650390
Välittäjätunnus: 003703575029
Operaattori: CGI

Paperilasku:
PL 50
33231 TAMPERE

Sähköpostilasku:
talous@parmaco.fi

Parmaco Production Oy

y-tunnus: 2465036-6

Sähköinen lasku:
OVT-tunnus: 003724650366
Välittäjätunnus: 003703575029
Operaattori: CGI

Paperilasku:
PL 7
79101 Leppävirta

Sähköpostilasku:
talous@parmaco.fi

Parmaco Group Oy

Y-tunnus: 2945829-3
VAT: FI29458293

Sähköinen lasku:
OVT-tunnus: 003729458293
Välittäjä: 003703575029
Operaattori: CGI

Paperilasku:
PL 50
33231 TAMPERE

Sähköpostilasku:
talous@parmaco.fi